جزئیات جدید تغییرات سقف کارت به کارت و برداشت نقدی اعلام شد

جزئیات جدید تغییرات سقف کارت به کارت و برداشت نقدی اعلام شد

پربازدیدترین این هفته:

هشدار مسئولیت سرمایه گذاری
دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

خدمات بانکداری الکترونیک در قالب‌های مختلف درحال‌حاضر ارائه می‌شوند و هرکدام از این قالب‌ها دارای ابزارهای خاص خود هستند. این خدمات در طول سال‌های گذشته به صورت گسترده‌تری ارائه شده‌اند و طبق اعلام بانک مرکزی، با دقت و صحت بالا ارائه می‌شوند.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:

سقف انتقال پول در بانک‌ها چقدر است؟

درحال‌حاضر، هر فرد با استفاده از کارت‌های بانکی خود، مجاز است روزانه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از طریق درگاه‌های آنلاین تراکنش انجام دهد.

وضعیت محدودیت‌های تراکنش از طریق اینترنت بانک نیز مشابه است و افراد می‌توانند در هر شبانه روز با هر کارت بانکی، تا سقف مبلغ ۵۰ میلیون تومان و به ازای هرکدملی، تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در بستر اینترنت بانک‌های مختلف تراکنش انجام دهند.

سقف تراکنش در موبایل بانک ۱۵ میلیون تومان و سقف تراکنش در اپلیکیشن‌های پرداخت ۵ میلیون تومان می‌باشد.

محدودیت‌های پرداخت خودپردازها

محدودیت‌های پرداخت خودپردازها
محدودیت‌های پرداخت خودپردازها

حداکثر مبلغ برداشت نقدی از خودپردازها ۲۰۰ هزار تومان و سقف انتقال وجه بین کارت‌ها در یک روز ۱۰ میلیون تومان است.

درصورتی که یک فرد یک مبلغ ۵۰ میلیون تومان را با حواله ساتنا انتقال دهد، امکان انتقال مبلغ ۵۰ میلیون تومان دیگر با حواله پایا و یا انتقال مجدد با حواله ساتنا وجود دارد.

روش انتقال وجه داخلی چگونه است؟

با توجه به تغییرات اخیر در نحوه ارائه خدمات، در روش انتقال وجه داخلی، شما می‌توانید با داشتن شماره حساب مقصد، روزانه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به صورت مستقیم انتقال دهید. توجه داشته باشید که انتقال وجه داخلی به این معنی است که ا ز حساب خود در یک بانک به حساب فرد دیگری در همان بانک وجه انتقال دهید.

رمز دوم (رمز اینترنتی) چیست و چگونه دریافت می‌شود؟

رمز دوم (رمز اینترنتی) یک رمز است که برای انتقال وجه کارت به کارت و خریدهای آنلاین به منظور افزایش امنیت حساب متصل به کارت بانکی در درگاه‌های پرداخت اینترنتی و یا تلفن‌بانک استفاده می‌شود.

رمز دوم دارای دو نوع، رمز ثابت و رمز پویا (رمز یکبار مصرف) است. رمز ثابت توسط بانک برای کارت بانکی صادر می‌شود و تنها در تراکنش‌های کمتر از ۱۰۰ هزار تومان قابل استفاده است. این رمز بر اساس درخواست مشتری تنظیم می‌شود.

این رمز برای خریدها و تراکنش‌های بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان الزامی است و می‌توان آن را از طریق برنامه‌های موبایل بانک یا دریافت کد پیامکی هنگام خرید، از بانک مربوطه دریافت کرد. استفاده از رمز پویا همچنین برای تراکنش‌های کمتر از ۱۰۰ هزار تومان نیز توصیه می‌شود.

سقف انتقال وجه از طریق کارت به کارت چقدر است؟

با توجه به آخرین بخشنامه بانک مرکزی، سقف مجاز انتقال وجه از طریق کارت برای هر شخص از طریق ابزارهای غیرحضوری بانکی از جمله دستگاه خودپرداز، کیوسک، موبایل بانک و اینترنت بانک، روزانه به مبلغ ۱۰ میلیون تومان در هر بانک تعیین شده است. همچنین، مقدار حداکثر مبلغ انتقال وجه کارت به کارت به صورت حضوری از طریق شعب بانکی نیز روزانه ۱۵ میلیون تومان است.

در مصوبه بانک مرکزی، سقف خرید کارتی روزانه، حداکثر مبلغ تراکنش خرید با هر کارت متعلق به مشتری حقیقی، روزانه به مقدار ۱۰۰ میلیون تومان در کل شبکه بانکی محدود شده است.

کارمزد انتقال وجه چقدر است؟

کارمزد به مبلغ مزدی اطلاق می‌شود که در ازای ارائه خدماتی از جمله مشاوره بانکی، مدیریت خرید و فروش، انجام تراکنش‌های بانکی و سایر خدمات مربوطه دریافت می‌شود.

در دوران فراگیر شدن تراکنش‌های الکترونیکی که خدمات بانکی را نیز شامل می‌شود، بسیاری از بانک‌ها تلاش می‌کنند تا کارمزدهای مناسب‌تری برای تراکنش‌های الکترونیکی خود در نظر بگیرند.

درصورتی که مشتری خرید کارتی، انجام دهد، بانک هیچگونه کارمزدی دریافت نخواهد کرد. اما درصورتی که مشتری انتقال وجه داخلی انجام دهد، به ازای هر تراکنش ۳۶۰ ریال کارمزد از حساب مبدا کسر خواهد شد.

 

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

3 پاسخ

  1. مگه دروغ حناقه من از روز یکم فروردین چندین بار طی بیست وچهار ساعت با گوشی پول کارت به کارت کردم وبیشتر از پنج میلیون نتونستم انتقال بدم بیش از پنج میلیونو میگه محدودیت انتقال دارید در صورتیکه همین بالا نوشتی تا ده میلیون میتونید انتقال دهید بسه دیگه چقدر دروغ!!!!!!

  2. بهتون توهین نمی کنم اما برگه و نوشته پر کردن برای سایت بدون توجه به کارکرد آن زردی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *