جزییات وام ازدواج ۱۴۰۳؛ پرداخت فقط با یک ضامن

جزییات وام ازدواج ۱۴۰۳؛ پرداخت فقط با یک ضامن

پربازدیدترین این هفته:

هشدار مسئولیت سرمایه گذاری
دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

با موضوع جزییات وام ازدواج ۱۴۰۳؛ پرداخت فقط با یک ضامن در خدمت شما هستیم.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها بعد از ۰۱‏/۰۱‏/۱۳۹۹ بوده است مبلغ سه میلیارد (۳،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال و با دوره بازپرداخت ده ساله است.

باشگاه خبرنگاران: روز گذشته بانک مرکزی بند‌های مرتبط با قانون بودجه سال ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به شبکه بانکی ابلاغ کرد؛ تسهیلاتی که در سال ۱۴۰۳ به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان است.

روز گذشته بانک مرکزی بند‌های مرتبط با قانون بودجه سال ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. بر این اساس تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها بعد از ۰۱‏/۰۱‏/۱۳۹۹ بوده است مبلغ سه میلیارد (۳،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال و با دوره بازپرداخت ده ساله است؛ همچنین تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج‌های زیر بیست و پنج سال و زوجه‌های زیر بیست و سه سال مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون (۳،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال خواهد بود.

گفتنی است، مسئولیت حسن اجرای این بند بر عهده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مؤسسات اعتباری و تمامی مدیران و کارکنان ذی‌ربط است. عدم اجرای هریک از بند‌های این تبصره (مشتمل بر تأخیر در پرداخت این تسهیلات یا دریافت ضمانت فراتر از حدود این قانون) تخلف محسوب شده و در مراجع ذی‌صلاح قابل پیگیری است.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:

پرداخت وام ازدواج با یک ضامن

پیش از این هم محمدرضا جمشیدی دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی کشور گفته بود: بانک مرکزی به شکل رسمی و در دستورالعمل خود اعلام کرده که بانک‌ها موظف هستند برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج یک ضامن را قبول کنند، اما گاهی ممکن است متقاضیان فردی را به عنوان ضامن معرفی کنند که بر اساس ارزشیابی بانک، فرد صلاحیت کافی برای ضامن شدن را نداشته باشد بر این اساس بانک اعلام می‌کند که فرد ضامن دیگری را هم معرفی کند.

او افزود: این که بانک مطرح می‌کند دو ضامن برای تسهیلات قرض‌الحسنه نیاز است موارد استثنایی است که توجیهاتی مانند این دارد که گاهی ضامن اول که فرد معرفی می‌کند توان بازپرداخت ضعیفی دارد که در اینجا ممکن است بانک‌ها برخلاف مصوبه بانک مرکزی اعلام کنند که متقاضی یک نفر دیگر را هم معرفی کند تا دو نفر ضامن شوند.

در همین راستا و با توجه به قانون بودجه ۱۴۰۳ هم روز گذشته اعلام شد: در رابطه با تسهیلات ازدواج پس از اعتبارسنجی متقاضیان و در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها، به منظور تأمین رکن ضامن، مؤسسات اعتباری موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آن‌ها یا سایر دارایی‌های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نمایند.

امکان گزارش دهی تخلفات حوزه تسهیلات ازدواج فراهم است

بانک مرکزی هم اعلام کرده است: مردم می‌توانند هر گونه ناهماهنگی از سوی شبکه بانکی را به بانک مرکزی اطلاع دهند و چنانچه افراد به شعب مراجعه می‌کنند و شکایت و درخواستی دارند، می‌توانند با تماس با سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی (شماره تلفن ۲۷۰۶) یا «سامانه رسیدگی به شکایات و ارتباط مردمی»، درخواست‌ها و شکایت‌های خود را ثبت کنند و حتماً بانک مرکزی این مهم را پیگیری می‌کند که از جمله مواردی که افراد حتما باید آن را گزارش کنند درخواست ضمانت‌های فراتر از قانون و بخشنامه‌ها است.

گفتنی است، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به هیچ وجه دوبار پرداخت نمی‌شود و هر فرد تنها یکبار می‌تواند از تسهیلات ازدواج استفاده کند.

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

10 پاسخ

  1. باباجون اول بذارکسی پیدابشه حاضرشه بایه وام گیر ازدواج کنه بعد فکروام وضامن باشین،،،،،،خشت اول راکند معمار فرض………وانگهی ملت روند از پی قرض

  2. سلام خوبین میخواستم بپرسم که یکی یه بار ازدواج کرده باشه و الان طلاق گرفته و میخواد دوباره ازدواج کنه و سری اول وام برنداشته باشه می‌تونه در ازدواج دوم از وام استفاده کنه

    1. آره هرکس یک بارمیتونه وام ازدواج بگیره ومهم نیست درچندمین ازدواجش باشه،فقط اون یکبارمهم ومدنظره،من تحقیق کردم ومطمئن میگم.
      یاحق

  3. درسته ک‌ وام ازدواج ۴ درصده ولی با کارمزد سالانه حساب کنی بیشتر از ۱۸ درصد میشه.سوده ۴ درصد رو رویه کله اقساط میگیرن یبار دیگم کارمزد سالانه میگیرن اینجوری کمک میکنن.اگ منه جون تونستم ماهی ۶ ۷ ملیون قسط بدم اول زندگیم بااین وض اقتصادی دیگ چ احتیاجی ب وام دارم خودم پولمو جمع میکنم

  4. سلام. بقران روسای بانک‌ها دارن پادشاهی میکنن .من خودم کارمندم ۲۵ میلیون حقوقمه و اصلا بدهی عقب افتاده ندارم چک جدید دارم که اصلا برگشتی نداره جالبه بر ای ضمانت رفتم گفتن باید دوتا ضامن باشه دوباره یه همکارمو بردم جدیدا میگه اگه ۱۰۰ میلیون اینجا بزاری.۲۶۵ میلیون سفته بیاری یه کا ری شاید برات بکنیم .بقران اینا مردمو از نظام و جوانا رو از ازدواج ناامید میکنن. بانک سینا تالش گیلان

  5. .من خودم کارمندم ۲۵ میلیون حقوقمه و اصلا بدهی عقب افتاده ندارم چک جدید دارم که اصلا برگشتی نداره جالبه بر ای ضمانت رفتم گفتن باید دوتا ضامن باشه دوباره یه همکارمو بردم جدیدا میگه اگه ۱۰۰ میلیون اینجا بزاری.۲۶۵ میلیون سفته بیاری یه کا ری شاید برات بکنیم .بقران اینا مردمو از نظام و جوانا رو از ازدواج ناامید میکنن. بانک سینا تالش گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *