خبر فوری دولت برای سهام عدالتی ها | زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت

خبر فوری دولت برای سهام عدالتی ها | زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت

پربازدیدترین این هفته:

هشدار مسئولیت سرمایه گذاری
دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این پست به موضوع خبر فوری دولت برای سهام عدالتی ها | زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت خواهیم پرداخت.

اولین مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت برای سال جدید در استان گیلان برگزار خواهد شد.

خبرنگار شکیبا بقال زاده: هفتم آذر ماه سال گذشته بود که سرانجام پس از چندین سال بلاتکلیفی شکل برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تصویب و اعلام شد.

مجامعی که روند برگزاری آن از سال ۹۹ متوقف شده بود و در این خصوص رئیس سازمان بورس مجید عشقی گفت: در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ اشکالاتی در ساماندهی برگزاری مجامع شرکت‌ها اتفاق افتاد که باعث شد روند برگزاری مجامع این شرکت‌ها متوقف شود. از سال ۹۹ هیئت مدیره این شرکت‌ها تجدید نشده و همان هیئت مدیره که مدت ماموریت‌شان تمام شده در این شرکت‌ها حضور دارند.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:

بعد از آن‌که مردم در سال ۹۹ روش مدیریت سهام عدالت خود را انتخاب کردند در انتخاب اعضای هیئت مدیره هیچ نقشی نداشته‌اند. سال ۱۴۰۰ تصمیماتی توسط شورای عالی بورس و وزارت اقتصاد اتخاذ شد که از برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی که اعضای هیئت مدیره آن‌ها توسط دولت تعیین می‌شود جلوگیری شد و به درستی جلوی این کار گرفته شد و مجامع این‌ها برگزار نشد.

در نهایت هم گره برگزاری مجامع سهام عدالت سال گذشته باز شد و اولین مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ برای استان خراسان شمالی برگزار و بنابر اعلام سازمان بورس با حضور ۵۲.۱ درصد از سهامداران همراه شد دومین مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت هم ۳ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شد و در این مجمع نیز ۶۳.۲ درصد از سهامداران مشارکت داشتند.

مجامع سهام عدالتی که مجید عشقی رئیس سازمان بورس در خصوص شکل برگزاری آن هم مطرح کرده بود: مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت هم حضوری و هم الکترونیکی و از طریق سامانه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خواهد بود، اما رای‌گیری کاملا الکترونیکی است.

تا شهریور ۱۴۰۳ باید تمام مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت برگزار شود

در ادامه هم حمید رضا دانش کاظمی عضو شورای عالی بورس به باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود: طبق مصوبه شورای عالی بورس تا ابتدای شهریور سال ۱۴۰۳ کل مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باید برگزار شود

اما اهمیت مشارکت و حضور سهامداران در مجامع سهام عدالت چیست؟ موضوعی که مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امیدواریم سهامداران مشارکت خوبی را در این انتخاب داشته باشند چرا که انتخاب آن‌ها سبب می‌شود هیات مدیره خوب و قوی انتخاب شود که این موضوع می‌تواند بر سودآوری سهام آن‌ها اثرگذار باشد.

مهدی حاجی‌وند افزود: هر چقدر هیات مدیره کاربلدتر و توانمندتر باشد قطعا شرکت بهتر مدیریت می‌شود و با عملکرد مطلوب‌تر سودآوری سهامدار هم افزایش پیدا می‌کند. در کل مشارکت در تصمیم گیری از جمله مواردی است که افراد با حضور در انتخابات سهام عدالت می‌توانند در آن نقش داشته باشند.

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

6 پاسخ

 1. فقط اعلام شود به مردم بعدازسه سال کی وچه مدتی بازشون میکنن پول ازدواج پسرم را گذاشتم که خبرمرگم بیشتر بشه یه سودی تواین تورم ابسارگسیخته عایدم بشه شما را به هرکی میپرستین زودتر بازکنین نماد تاقابل خرید فروش بشن التماس تفکر

  1. باسلام دعای خیر اینجانب کیوان شکوری ناشنوا هستم مدت5سال است بیماری نورباتی گرفتگی عضلانی دارم معلول شدید هستم کمردرددارم خونه نیشتی هستم هیچ کاری نمی‌توانم انجام هم خونه نیشتی هستم وضع باباهم خوب نیست بامن کمک کند از مسئولین تقاضا دارم بامن کمک کنید تحصیلات بنده‌ لیسانس عمران است ولی هیچ اداریی مشقول به کارنیست از شما مسئولین محترم تقاضا ی کمک دارم امیدوارم که خداوند شما را سلامت نگدارد. تقاضا کننده کیوان

 2. پدر مردم را درآوردن بااین سهام عدالت.سهامیکه یک ملیون بودشد۵۰۰تومان آنهاهم ۱۸۰درسه سال پرداخت کردن بنام سود‌ولی الان ازاصل پول کم شده و آنچه گرفتن سری اول که رزمندگان بودندومثلا ازشان اینطوری قدردانی کردن.هم سودراپس گرفتن هم ۵۰۰پول تعویض دولتها.
  واقعا برای کشور اسلامی زشت است سرحتی رزمندگان وجانبازان خودش. راکلاه بزارد
  دولت روحانی که‌بودونبودانراخوردیک کوزه آب روش.
  بیچاره کسیکه دلخوش به گشایش اقتصادی باشد.
  جانبازکارتن خواب

 3. کارماازقسم دادن که اقاترابه فلان وفلان اینکاررابکن واین عمل راانجام نده و…خریدوفروش راباقیمت خوب ودرست انجام بدیدکه اون بنده خداکارش گیرکرده میخوادبه پولش وحقش برسه بتونه انی به نتیجه برسه نه اینکه کلاه سرش بذارن بیاییدیه باری ازدوش مردم برداریدنه اینکه باری بدوش این مردمان خوب اضافه کنیدیاحق .قبلا چنین چیزی نگفتم اولین مرتبه ای هست که گفتم

 4. سهام عدالتمون 1تومنی بود ک الان برگه ک داریم 1تومنیه چرا الان شده 532تومنی.بعدم ب هرکی سهام داره یک برگهای مخصوص دارایی سهام دستشونه چرا مانداریم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *