همه دارندگان گواهینامه رانندگی خودرو بخوانند + جزییات مهم

همه دارندگان گواهینامه رانندگی خودرو بخوانند + جزییات مهم

پربازدیدترین این هفته:

هشدار مسئولیت سرمایه گذاری
دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

این موضوعی است که باید همه دارندگان گواهینامه رانندگی خودرو بخوانند و جزئیات مهمی در آن قرار دارد.

نمره منفی گواهینامه هم مانند تمامی تخلفات رانندگی دارای جریمه است اما اگر به جریمه نمره منفی گواهینامه تان اعتراض دارید میتوانید نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنید.

جریمه نمره منفی گواهینامه یکی از انواع جرایمی است که قانونگذار برای جدی گرفتن هرچه بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی در پیش گرفته است. اکثر رانندگان تجربه تخلف رانندگی و دریافت پیامک نمره منفی گواهینامه را برای یک بار دارند، گاهی پیش می آید که این افراد به نمره منفی گواهی نامه اعتراض دارند، در این بخش از نمناک شما را با نحوه اعتراض به استعلام نمره منفی گواهی نامه آشنا می کنیم.

چگونه به نمره منفی گواهینامه اعتراض کنم؟

چگونه به نمره منفی گواهینامه اعتراض کنم؟
چگونه به نمره منفی گواهینامه اعتراض کنم؟

برای اعتراض به نمره منفی گواهینامه رانندگی باید با به یکی از واحدهای اجراییات کشور مراجعه کنید و به صورت کتبی اعتراض خود را ثبت نمایید.

نحوه اعتراض آنلاین به استعلام نمره منفی گواهی نامه

هیچ یک از سایت‌ها و برنامه‌های موجود روش اعتراض آنلاین ندارند و شما باید حضوری به یکی از واحدهای اجراییات کشور مراجعه نمایید.

مدارک اعتراض به تخلف رانندگی دارای امتیاز منفی گواهینامه

مدارک اعتراض به تخلف رانندگی دارای امتیاز منفی گواهینامه
مدارک اعتراض به تخلف رانندگی دارای امتیاز منفی گواهینامه

برای اعتراض به نمره منفی گواهینامه خود همانطور که گفتیم باید با در دست داشتن مدارکی که در ادامه آورده ایم، به واحدهای اجرائیات تخلفات در سراسر کشور بروید و اعتراض خود را اعلام کنید. در آنجا شما فرم‌های مربوطه را پر کرده و مدارک مربوطه را ارائه می کنید، سپس کارشناسان ذی صلاح با بررسی مدارک شما به این دعوی رسیدگی و رای خود را صادر می‌کنند.مدارک مورد نیاز برای اعتراض به جریمه‌ها امتیاز منفی دار به شرح زیر است:

اصل گواهینامه

کارت ملی مالک خودرو

وکالت نامه یا قولنامه یا هر سند نشان دهنده مالکیت خودرو

فرم درخواست اعتراض به نمره منفی

 

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

11 پاسخ

  1. مردم شدن گاو شیرده دولت بیچاره و بی تدبیر از هر راهی برای دوشیدن مردم استفاده می کنند وگرنه کسی برای قانون مخالفتی ندارد

  2. من پریروز از مسیر کمربندی شیراز به صدرا توسط دوربین جلو پزشک قانونی جریمه شدم در حالی که بیشتر از ۵۰ – ۶۰ تا نمیرم در صورتیکه تابلو آنجا ۸۵ بود این چه بساطیه مگر تابلو خودشونم قبول ندارن

    1. نگران نباش از شهر دوری برات جریمه میاد بعد بهت میگن چند میلیون باید خرج کنی بری فلان شهر و خلاصه کلی باید خرج کنی پس بیا همین دویست سیصد نومان را پرداخت کن به نفع خودت است .؟؟ خرج اضافی هم نکن چند میلیون و 20 روز هم الاف بشی .

  3. من ماشینم خوابیده توی حیاط در عمرم ماشین از شهر خودم خارج نشده ولی جریمه اومده از شهر شیراز و چهار راه. نمیدوانم فلان و خلاف کردی دویست هزار تومان ؟؟ من پرسیدم چکار کنم جواب دادن باید بیوفتم دنبالش یک میلیون بیشتر هم خرج کنم تا ثابت کنی تو نبودی کلی درد سر دار ه بیچاره زحمت کشیدن راهنمایی کردن منم گفتم دویست تومان را بدم بهتره تا یک ماه بیکار بشم و چند برابرش خرج کنم .

  4. متاسفانه من هر چه جریمه پرداخت کرده ام و نمره منفی برام درج شده بجز یکی دو مورد متعلق به رانندگی و وسیله نقلیه من نبوده و حاضرم در این مورد سوگند یاد کنم ولی کو گوش شنوا و کجا باید پیش کی شکایت کنیم که من نبوده ام من جاهایی جریمه شده ام و نمره منفی برام درج شد که خدا میداند در طول عمرم نرفته ام .کاش میشد کسی میشنید درد دل ما را و بر اساس عدالت آنها را پیگیری میکرد و اینقدر حق و نام حق نمیشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *