واریز یارانه عیدانه فطر از 520 تا 620 هزار تومان آغاز شد! | یارانه فطر از این دهک به آن دهک فرجه

واریز یارانه عیدانه فطر از 520 تا 620 هزار تومان آغاز شد! | یارانه فطر از این دهک به آن دهک فرجه

پربازدیدترین این هفته:

هشدار مسئولیت سرمایه گذاری
دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

واریز یارانه عیدانه فطر از 520 تا 620 هزار تومان آغاز شد! | یارانه فطر از این دهک به آن دهک فرجه عنوان مطلبی است که می خواهیم به آن بپردازیم.

سومین مرحله از واریز یارانه الکترونیکی ۲۰ فروردین انجام می‌شود، در ۲ نوبت اجرای این طرح، بیش از ۷۸ هزار میلیارد به سمت سفره غذایی مردم هدایت شده است و ۸۷ درصد مردم در نوبت اول از این طرح استقبال کردند.

خبرنگار اصغر اصغری: سید رضا یحیوی، مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مرحله سوم طرح فجرانه از بیستم فروردین آغاز می‌شود و مردم تا ۱۸ فروردین فرصت دارند که از اعتبار یارانه مضاعف ماه گذشته خود استفاده کنند.

طبق دو ماه گذشته دولت به هر نفر مبلغ 220 هزارتومان یارانه تشویقی یا فجرانه به اضافه ی یارانه نقدی ماهانه پرداخت خواهد کرد. بدین صورت یک خانواده 4 نفره که در دهک درآمدی 1 تا 3 هستند در مجموع مبلغ 2 میلیون و 480 هزارتومان دریافت خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه در اسفندماه استقبال خوبی از فرایند خرید از فروشگاه‌های اینترنتی با استفاده از کالابرگ انجام شد، اظهارکرد: مردم با استفاده از فروشگاه‌های متصل به طرح کالابرگ الکترونیکی خریدهای خود را از اسنپ مارکت و دیجی کالا به‌راحتی انجام دادند و بسته خود را از طریق پیک در منزل خود تحویل گرفتند.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:

مشاور معاون وزیر رفاه اجتماعی درباره میزان استقبال از طرح فجرانه کالابرگ گفت: در دوره نخست واریز طرح فجرانه کالابرگ بیش از ۸۷ درصد مردم از یارانه مضاعف استفاده کردند. در مرحله بعدی که مربوط به اسفند ماه بود این مشارکت به ۷۵ درصد رسید که دلیل کاهش آن نیز این بود که مردم درگیر خرید نوروز و سفرهای نوروزی بودند.

یحیوی تاکید کرد: در این مدت استقبال دهک‌های یک تا سه درآمدی جامعه از این طرح، به بیش از ۸۸ درصد رسیده که نشان می‌دهد دولت سیزدهم به اهداف خود که ارتقا امنیت غذایی دهک‌های درآمدی پایین بوده جامع عمل پوشانده است.

وی با تاکید بر اینکه زمانی که از استقبال ۹۰ درصدی مردم از یک طرح صحبت می‌کنیم؛ یعنی توسعه طرح عالی بوده و دسترسی مردم به فروشگاه تا سطح روستاها امکان‌پذیر بوده، تصریح کرد: در آخرین آمار مربوط به ۵۲ روز نخست طرح فجرانه، بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان توسط دولت در قالب یارانه و بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان آورده مردم را تشکیل داده که به این واسطه ۷۸ هزار میلیارد تومان در ۵۲ روز به سمت سفره غذایی مردم روانه شده و در کنار آن تولید داخل رونق گرفته و کارخانه‌جات غذایی هم توانسته‌اند تولید خود را افزایش دهند.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: علاوه بر این رفتار اقتصادی و اجتماعی مردم و صاحبان فروشگاه‌ها نسبت به خرید اعتباری شکل گرفته است که این مهم نیز از دستاوردهای دولت است.

یحیوی گفت: طرح فجرانه یک طرح سه ماهه است که دولت منابع خود را برای همین سه ماه تامین کرده است، اگر قرار باشد این مسیر ادامه پیدا کند، حتما در دولت مطرح و پس از آن اعلام می‌شود تا مردم در جریان آن قرار بگیرند.

مرحله جدید و بزرگ طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه(اول تا هفتم) همزمان با چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از ۱۷ بهمن‌ماه آغاز و تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه امسال ادامه خواهد داشت. در این طرح اعتبار خرید ۱۱ قلم کالای اساسی از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

۱۱ قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات و با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ است که مابه‌التفاوت قیمت‌ها با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد.

قیمت روز سبد مشتمل بر ١١ قلم، ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته می‌بایست قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌شود.

در طرح جدید شرط ۲۰۰ هزار تومان خرید از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی(۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی فعلی بوده و خانوار یارانه‌بگیر به‌صورت مجزا یارانه نقدی خود را ماهانه دریافت خواهند کرد. مبلغ حمایتی دولت به‌صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود. خانوار می‌تواند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف شده خرید کنند.

متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملّی اعتبار(۲۱۰ هزار فروشگاه خُرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ مارکت و دیجی کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند.

منبع: ایرنا

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

2 پاسخ

  1. بنده یک مادر و سرپرست خانواده و دارای دو فرزند پسر و دختر هستم.۱۳ ساله که مستاجرم وجدا شدم‌.در تمام این مدت خودم و یاری تنها خدا بوده که هم اجاره خانه ها..هم‌ خرج تحصیل وهم خرج‌دانشگاه ومنزل رو پرداخت کردم.زیر پوشش هیچ نهاد و موسسه خیره وامدادی نبودم.و تا بحال از هیچ بانکی وام نگرفته ام.حتی از وام ودیعه مسکن هم استفاده نکردم.حالابا ۵۲ سال سن،از کار هنوز هم دوشیفت در مرکز سالمندان هنوز کارمیکنم،اما این نوع مراکز فیش حقوقی ندارند،من نه ضامنی دارم،نه چک.فرزند بزرگ پسرم که در مغازه ایی کار میکردبعلت کمی حقوق بیرون کردند،و مانده ام که از اینماه به بعد چطور ۱۲ میلیون در ساختمانی ۳۰ ساله که مدام خرابی شوفاژواب وبرق دارد چگونه سرکنم؟ناراحتی قلبی ام شدت گرفته،برای وام زنان سرپرست خانوار،چگونه ۱۰ میلیون پرداخت کنم و ضامن داشته باشم؟؟؟

    1. ماده من . خواهر ه من ..خانم هایی رو میشناسم که هم وعضشون خوبه هم کاره درست و حسابی دارند و هم جوون و دنبال اعیاشی ان این وسط فقط یا مطلقه یا بیوه ان اما با تموم این داستانهای خوب مالی عضو کمیته ی امداد هستن که اصلا. به همون خدا گوشی دستشون ایفون ۷۰ میلیونی فقط نمیدونم این چه عدالت و قانونیه که بدون تحقیق به این خانم ها کمیته امداد کمک میکنه اما برعکس به شما و امسال شما که باید کمک بشه حتی نگاه نمیکنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *