۱۰ عادت پول ساز ثروتمندان در برابر بی‌ پول ها

۱۰ عادت پول ساز ثروتمندان در برابر بی‌ پول ها

پربازدیدترین این هفته:

هشدار مسئولیت سرمایه گذاری
دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

سواد مالی، مجموعه‌ای از مهارت‌های حیاتی برای مدیریت مؤثر امور مالی شخصی است که اغلب ثروتمندان را از افراد فقیر متمایز می‌کند.

به گزارش مدیر منتور، این اختلاف تنها مربوط به مقدار پول در حساب بانکی فرد نیست بلکه عمیقاً در رفتارها، استراتژی‌ها و نگرش‌ها نسبت به مدیریت و رشد ثروت ریشه دارد.

از بودجه بندی و سرمایه گذاری گرفته تا طرز فکر پیرامون پول، این عادات به وضوح نشان می‌دهد که چگونه سواد مالی مسیر رفاه و آسایش را شکل می‌دهد.

در ادامه به بررسی عاداتی می‌پردازیم که این دو گروه را از هم متمایز می‌کند. درک این عادت‌ها اهمیت سواد مالی را روشن می‌کند و بینش‌های ارزشمندی را به هر کسی که به دنبال بهبود رفاه اقتصادی خود است ارائه می‌دهد.

۱. بودجه‌بندی و مدیریت پول

ثروتمندان اغلب عادت به بودجه بندی دقیق و مدیریت پول خود دارند، در حالی که افراد کم بضاعت ممکن است فاقد این مهارت یا دانش باشند.

۲. عادت به سرمایه‌گذاری

افراد ثروتمند معمولاً سرمایه‌گذاری را درک و در آن مشارکت می‌کنند، در حالی که آنهایی که سواد مالی کمتری دارند ممکن است متوجه اهمیت این موضوع نباشند و درنتیجه فرصت‌ها را از دست بدهند.

۳. ذهنیت پس انداز

ثروتمندان معمولاً پس انداز کردن را در اولویت قرار می‌دهند و دیدگاهی بلندمدت به امور مالی دارند، در حالی که افراد کم‌بضاعت‌تر ممکن است بیشتر به دلیل ضرورت‌ها بر نیازهای فوری خود تمرکز کنند.

۴. آموزش و یادگیری مستمر

افراد ثروتمند اغلب بر آموزش خود سرمایه گذاری و در مورد مسائل مالی آگاهی کسب می‌کنند، در حالی که افراد کمتر مرفه ممکن است منابع آموزشی و دانشگاهی محدودی در طول زندگی خود داشته باشند.

۵. مدیریت ریسک

ثروتمندان تمایل به درک بهتر مدیریت ریسک در تصمیم گیری های مالی خود دارند، در حالی که افراد فقیرتر ممکن است از ریسک کردن اجتناب کنند یا ناآگاهانه ریسک کنند.

۶. شبکه‌سازی و روابط

افراد موفق معمولاً از شبکه‌ها و روابط برای فرصت‌ها استفاده می‌کنند، روشی که در میان افراد کم‌درآمد کمتر رایج است یا در دسترس نیست.

۷. هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی

هدف‌گذاری بلندمدت و برنامه ریزی استراتژیک در بین ثروتمندان رایج‌تر است، در حالی که افراد کم‌بضاعت ممکن است به دلیل فشارهای مالی فوری روی اهداف کوتاه مدت تمرکز کنند.

۸. تنوع درآمد

ثروتمندان اغلب دارای چندین جریان درآمد هستند، در حالی که افراد فقیر معمولاً به یک منبع درآمد تکیه می کنند.

۹. مدیریت بدهی

افراد ثروتمند معمولاً یک رویکرد استراتژیک برای مدیریت بدهی دارند، در حالی که افراد فقیر ممکن است با بدهی‌های بسیار دست و پنجه نرم کنند و استراتژی‌هایی برای مدیریت آنها نداشته باشند.

۱۰. نگرش نسبت به پول

ثروتمندان اغلب پول را ابزاری برای رشد و فرصت می‌دانند، در حالی که افراد فقیر ممکن است آن را وسیله‌ای برای رسیدن به هدف یا بقا بدانند.

این عادات مشاهدات عمومی هستند و می‌توانند در بین افراد بسیار متفاوت باشند. آنها منعکس‌کننده عوامل اجتماعی-اقتصادی گسترده‌تری هستند و نباید مطلق یا قابل اجرا برای همه افراد در یک گروه مالی خاص در نظر گرفته شوند

 

منبع : هشتی ها

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

22 پاسخ

 1. اینها ی که فرمودید همه درست فقیر با کدام سرمایه سرمایه‌گذاری کند یا به فکر فرموده های شما آقایان باشند آنها ی که فرمودید برای رده بالای مملکتی هستند که پول را پارو می‌کنند نه مثل بنده سه ساله نمی توانم دوتا دخترم را راهی خانه بخت کنم بخاطر جهاز

 2. حتما درسته که شما نوشتین . البته بیشتر ثروتمندان میدونن چون راه را طی کرده اند مهم اینه که چطوری ثروت مند بشی بعدش دیگه یاد میگیری چه کار کنی.
  شکی نیست همه چیز با آموزش شروع میشه.

 3. سلام خیلی خوب بود … من مثل علی آذری کارشناس ارشد مالی نیستم ولی پسر همسایمون مهندسه .

 4. برو بابا …شعر نگو، پولو خداکنه خدا بخواد بده ، یجور بهت میده که ندونی چجوری خرجش کنی اینا همش باریاته

  1. اون که شکی نیست که خدا باید پول و رو برسونه
   اگر بلد باشی کاری میکنی نون رسون دیگران هم میشی اگر بلد نباشی همش را همون خدا میگیره
   شک نکن

 5. از دیدگاه ها میشه تشخیص داد کدومشون پول دارند یا در آینده پولدار میشن، و کدوم هیچ وقت هیچی نمیشن ، از پست آموزنده و خوبتون تشکر میکنم همچنین از دیدگاه عزیزان مخصوصا اونی که همسایه شون مهندسه ، عالی بودی علی آقا

 6. نکاتی که فرمودید بسیار درست هست. البته من یه نکته هم می خوام اضافه کنم:
  در نظر گرفتن اثرات هوش مصنوعی و تکنولوژی در آینده کاری.
  در جواب دوستانی هم که فرمودند فقیر از کجا سرمایه باید بیاره باید عرض کنم که اگر به فقیر سرمایه هم بدهید، چون نگرش فرد کارآفرین رو نداره، بعد از مدتی سرمایه را از دست خواهد داد و مجدد فقیر.

  1. متاسفانه ،من حدود ۵ میلیارد ارثیه بدستم رسید. ۵سال قبل رقمی زیادی برای من کارگر بود. امروز مستجر هستم و درمانده. پول دادم برای ساید و تلویزیون ال ای دی بزرگ. ظرفشویی.و……و هر بار که خانه تکانی میکردم این وسایل کلی خرج میزاشت روی دستم و داغون هم میشد.مبلمان استیل گردن کلفت .و هر سال هم به آپارتمان کوچکتر نقل مکان میکردم. آنتالیا.دبی….از قدیم گفتن .گدا خر خرید…..تجربه من از پولدار شدن.

   1. این مورد رو چون مورد مهمی هست خودم پاسخ می دم…شما باید پولتون رو سرمایه گذاری می کردین. هر عزیزی هم که الان پول داره و فکر می کنه که می تونه بدون سرمایه گذاری مناسب، اینده درخشانی داشته باشه، سخت در اشتباه هست.

  2. البته اگه قرار بود همه نگرششون عوض بشه و پولدار بشن که تمام برنامه ریزی کاهنات بهم می‌خورد. اینطور نیست که با تغییر نگرش وضع عوض بشه .فقط یکم حالمونو خوب میکنه .مثل این میمونه یکی با تعطیلات با رفتن به پاریس دلش شاد بشه یکی هم نهار کباب بخوره مهم دله که شاده

 7. ۱ اولا باید انسان ذهن سروت مند داشته باشد
  ۲ دوم باید مهارت یاد داشته باشی تا بتوانی در بیاری
  و همچنان کنترل در آمد و مخارج

 8. عالی ….
  همه چی از افکار صحیح شکل میگیره…..
  پول و ثروت مقدس است …
  باید در این مسیر قرار گرفت ….

 9. نگرشتون کاملا مورد انتقاده چون من آدمهای فقیر زیادی دیدم ک ثروتمند شدن و هنوزم ثروتمندان و به نحوه احسن مدیریت میکنن ثروتشون‌.این چیزی ک شما گفتین راجع به یه فرد معتاد یا مریض شاید صدق کنه ن فقیر

 10. سلام
  هم مطالب عالی بودن هم دیدگاه جالبن به نظرم هر کس از بعد خودش به مسائل نگاه میکنه .
  البته نباید مشکلات و شرایط رو نادیده گرفت .
  ولی درمورد آموزش و آموزش کاملا حق با شماست و شروع کردن مهم ترین اقدامه .
  ممنون از مطالب قشنگتون .

 11. مطالب عنوان شده عموما صحیح بوده و غالبا هم در فضای اقتصادی سالم و با فرهنگ غرب تناسب دارد تا با اقتصاد ناسالم و بیمار کشورمان و با وضعیت لجام گسیختگی فرهنگی کشورمان، بنظرم بایستی نسخه ایرانیزه شده دستورات ذکر شده ارائه می نمودید.

 12. سلام بزرگترین سرمایه سلامتی با ارامش هست واز نطر ما همه می گویند پول پول رامی اورد ولی ما می گوییم انسانیت پول می اورد واینکه پول خدمتکار خوبی هست ولی رییس خوبی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *